Zemědělská usedlost Heřmánkovice, okres Náchod

Nabízíme prodej bývalé zemědělské usedlosti, skládající se ze tří budov v atraktivní lokalitě Broumovska, obklopeného panenskou přírodou. Jedná se o dva samostatné RD, každý s č.p. a samostatnou stodolu na jednom dvoře s celkovým pozemkem 4560 m2. Přidanou hodnotou pro zájemce může být skutečnost, že se za domem nachází pozemek o výměře 3101 m2, který je dle ÚP obce určen k zastavění (plochy smíšené obytné–venkovské). Další předností je skutečnost, že je možné nemovitost rozdělit na dvě vlastnictví.
RD s č.p. 170 pochází z druhé poloviny 19. stol. Jedná se o bývalý výměnek, původně napojená hospodářská část byla zbourána. Zbylá obytná část je část.podsklepená, s I. NP o dispozice 2+1 o podl.ploše 96 m2, s podkrovím – půdním prostorem s možností půdní vestavby. Je bez sociálního zázemí. Objekt je určený k celkové rekonstrukci.
RD s č.p. 171 pochází z konce 19. stol., je o dispozici 2+1 se zázemím o podl.ploše 92 m2, zděný, částečně podsklepený, s jedním NP, se střechou sedlovou – půdním prostorem. Vytápění ÚT variabilní - elektrokotlem nebo kotel na TP. Ohřev TUV el.boilerem. Výměna oken 1970 za dřevěná, 1980 provedena nová elektroinstalace, rozvody topení, vody, podřezání objektu, vč.nových betonových podlah, nová střešní krytina vč.klempířských konstrukcí, nové sociální zařízení, kuchyňská linka, vnitřní dveře, vybudování usazovací jímky, v roce 2017 výměna vchodových dveří a výměna části oken za plastová. Možnost okamžitého bydlení.
Další objekt je stodola, umístěna v J části dvora, pochází z r.1880-90. Obvodové zdivo je převážně zděné, stropy dřevěné se záklopem, se střechou sedlovou. Elektroinstalace, podlaha mlat, vrata dřevěná průjezdná. ZP 208 m2.
IS – EL, VO, KA do usazovací jímky s přepadem do terénu.
Tato atraktivní lokalita je vyhledávaným místem turistů. Od romantických procházek po okolí až po celodenní výlety do skal, zdejších lesů, návštěvy památek, cykloturistiku apod. Zdejší cyklotrasy vedou nádhernou krajinou a uspokojí každého návštěvníka. V zimních měsících lze využívat nedaleké lyžařské vleky v obci Janovičky. Dalšími zajímavými místy v okolí mohou být Broumovské stěny a město Broumov, historické památky, Adršpašsko - Teplické skály, výlety do Polska atd.

4 990 000 Kč
Č.zakázky: 918-180950
Lokalita: Heřmánkovice
Město: Heřmánkovice
Typ objektu: Domy a vily
Druh: rodinné
Vnitřní dispozice: jiná
Plocha: 4560 m2
Užitná plocha: 188 m2
Zastavěná plocha: 465 m2
Podlahová plocha: 226 m2
Plocha pozemku: 3101 m2
Energetická náročnost:G